Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB

Eesti Arhitektuurikeskuse poolt korraldatav TAB on alates 2011. aastast toimunud rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ning heidab pilgu arhitektuurivaldkonna tulevikku. TAB pakub sündmusteprogrammi nii valdkonna tippudele, alles arhitektuurivaldkonnas tegutsemist alustavatele noortele professionaalidele kui arhitektuurihuvilistele.
Eesti on tänu TABile saamas kohaks, kus kohtub rahvusvaheline tipptegijate seltskond, tutvudes samal ajal meie riigi ja arhitektidega. Loomingulises ja vabas õhkkonnas toimuvad arutelud, töötoad, ekskursioonid loovad platvormi uuteks kontaktideks. Siin loodavatesse võrgustikesse kuuluvad ka Eesti arhitektid. TAB aitab seega tugevalt kaasa Eesti arhitektide jõudmisele maailma.

TABi korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja suunab TABi ümarlaud, mille taha tulevad kokku Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna linna esindaja ning kultuuriministeeriumi, samuti varasemate TABide kuraatorid. Ümarlaud valib iga kahe aasta tagant biennaalile uue kuraatori. TABi programm koosneb neljast peasündmusest ning satelliitprogrammist.

TABi ülesehituse kohta saab lähemalt lugeda siit.

TAB 2017 kuraatorivõistlus

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutab välja kuraatorivõistluse, mille eesmärgiks on leida parim idee ja kuraator 2017. aasta sügisel toimuvale, järjekorras neljandale Tallinna Arhitektuuribiennaalile TAB 2017. TAB on Baltimaade suurim, rahvusvahelise haardega arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ja heidab pilgu valdkonna tulevikku. TAB 2017 toimub septembris ja oktoobris 2017, avanädalaga 13.-17. septembrini 2017.

Kuraatorivõistluse žürii ootab konkursile arhitektuurikeskseid, aktuaalseid, innovatiivseid ning kaasaegses arhitektuurimaailmas vastukaja tekitavaid ideid, mis on Eesti kontekstiga seotud.

Projektide esitamise tähtaeg on 15. märtsil 2016 kell 16.00.

Küsimusi ideekonkursi kohta saab esitada kuni 16. veebruarini kell 23.00 aadressiltriin@arhitektuurikeskus.ee. Kõik küsimused ja vastused avalikustatakse Eesti Arhitektuurikeskuse kodulehel hiljemalt 22. veebruaril 2016.

16. veebruaril 2016 kell 18 toimub Eesti Arhitektuurikeskuses Põhja pst 27a I korrusel kuraatorivõistluse tingimuste tutvustamine, kus on võimalik samuti küsimusi esitada.


TAB 2017 kuraatorivõistluse tingimused (PDF)

TABide teemad

III TAB 2015: Isejuhtiv linn / Self-driven City
9. septembrist 18. oktoobrini 2015
Peakuraator Marten Kaevats, meeskond: Sille Pihlak, Siim Tuksam, Ivan Sergejev, Arhitekt Must, Helen Pau, Damiano Cerrone, Rebecca Kontus, Maria Derlõš, jpt

II TAB 2013: Taaskasutades nõukogude ruumipärandit / Recycling Socialism
4.-30. septembrini 2013
Kuraatorid: Aet Ader, Kadri Klementi, Karin Tõugu, Kaidi Õis

I TAB 2011: Landscape Urbanism / Maastikuurbanism
8.-11. septembrini 2011
Kuraator: Villem Tomiste

Loe varasemate TABide kohta lähemalt siit.