Peatänava konkursi uus ideevõistlus avatud!

Tallinna Peatänava projekt kuulutas välja peatänava ideekonkursi teise etapi “Meri peatänava äärde”, mille eesmärk on laiendada kaasaegset inimkeskset linnaruumi tulevase peatänavaga külgnevatesse kvartalitesse ning ühendada mereäär südalinna linnaruumi.

Ideekonkurss “Meri peatänava äärde” puudutab Peatänavaga vahetult külgnevaid kvartaleid ja sadama-ala. Mereäär asub hetkel Tallinna linnasüdames vaid geograafiliselt, sisuliselt linnaruumi kasutajale aga tajutav pole. Ideekonkurss otsib linnasüdame ja mere ühendamiseks parimat ruumilist lahendust ja liikluslahendust, et avada sadamapiirkond linnasüdamele ning muuta mereühendus ka jalgsi ja jalgrattal liikujale meeldivaks ja sõbralikuks kaasaegseks linnaruumiks.

Võistluse ideestik on tänavaruumi mitmekesistamine ja ajaveetmisvõimaluste parandamine ning äridele paremate tingimuste loomine, mis parandaks oluliselt avaliku ruumi kasutamise võimalusi. 

Arhitektuurivõistlusel osaleja peab andma täpsema linnaruumilise lahenduse kolme tänava kohta. Nendeks on Mere puiestee, Hobujaama tänav koos Paadi tänavaga ja Maneeži tänava pikendus Narva maanteel Ahtri tänavani.  

Konkursi täpsema kirjelduse ja reeglitega saad tutvuda siin.   

Sel suvel toimus Tallinna Peatänava projekti raames esimene ideekonkurss, mis puudutas Peatänavat ennast – Narva maantee algus, Viru ring ja Pärnu maantee algus. Võidutööga saab tutvuda konkursi kodulehel. 

Konkursi kvalifitseerimise tähtajaks on 28.11.2016 ja tööde laekumise tähtaeg 11.01.2017.


Hanke dokumendid saab alla laadida Riigihangete registrist.